Collection: Muscle Meats
Build your own MRE, meals ready to eat, for your pups! Perfect for camping, long beach/hiking adventures or quick trips out of town!
Muscle meat should make up about 78-80%* of your pup's intake. Please see our fresh to dry weight conversion in the description of each item.
*If you are not familiar with PMR 80/10/10 or raw feeding in general, please do your research to ensure your pup is getting the right balance. There are raw feeding calculators that you can find online to figure out the right amount your pup needs based on their age, weight + activity level.
-
Wild Anchovy
Regular price From $12.00 USDRegular priceUnit price / per -
Beef Sirloin
Regular price From $20.00 USDRegular priceUnit price / per -
Duck Breast
Regular price From $20.00 USDRegular priceUnit price / per -
Sold out
Chicken Tenders
Regular price From $20.00 USDRegular priceUnit price / perSold out -
Salmon Skin
Regular price From $18.00 USDRegular priceUnit price / per -
Sold out
Wild Sardine Chunks
Regular price From $14.00 USDRegular priceUnit price / perSold out -
SamplePacks
Regular price $3.00 USDRegular priceUnit price / per -
Test Kitchen Bites No.17
Regular price From $7.00 USDRegular priceUnit price / per -
Wild Squid
Regular price From $13.00 USDRegular priceUnit price / per -
Beef Tendons
Regular price From $24.00 USDRegular priceUnit price / per -
Wild Rockfish
Regular price From $18.00 USDRegular priceUnit price / per -
Beef Aorta
Regular price From $22.00 USDRegular priceUnit price / per -
Beef Trachea
Regular price From $14.00 USDRegular priceUnit price / per -
Pork Hearts
Regular price From $12.00 USDRegular priceUnit price / per -
Beef Hearts
Regular price From $12.00 USDRegular priceUnit price / per -
Sold out
Duck Gizzards
Regular price From $15.00 USDRegular priceUnit price / perSold out -
AnniversaryJar—1 LEFT
Regular price $60.00 USDRegular priceUnit price / per$68.00 USDSale price $60.00 USDSale -
Sold out
Rabbit Ears
Regular price $28.00 USDRegular priceUnit price / perSold out -
Fundraiser For LA Fires ($5 will be donated for every pack sold)
Regular price $17.00 USDRegular priceUnit price / per